Koupelny,
s odborníkem na koupání

Doporučujeme

Chcete si levně vylepšit vzhled vaší koupelny? Skvěle vám k tomu poslouží moderní tapety do koupelny, jež jsou odolné proti vodě, páře a vlhkému prostředí.

Půjčovna nářádí, zahradní techniky i mnoho dalšího – to je BOELS.

 
Rekonstrukce koupelny

Nepodceňujte výběr a údržbu koupelnové baterie

Nepodceňujte výběr a údržbu koupelnové baterie

 Jak poznáte, že je páková baterie kvalitní? Klíčový je typ kartuše, která se skládá ze dvou keramických destiček s otvory umístěnými proti sobě. Zdvihání a otáčení páky tyto destičky posouvá a reguluje průtok vody. Dalším kamínkem v mozaice kvality je materiál těla baterie. K tomu nejlepšímu patří mosaz – nejenže odolá vlhku, ale vydrží také nadměrnou zátěž. Pokud je mosazný výlitek poniklovaný, je ještě odolnější. Za pozornost však stojí také ušlechtilá ocel. Je odolná, hygienická, dlouho vydrží a vypadá dobře.

Buďte svědomití a udržujte baterii v dobrém stavu

Následující informace jsme získali od profesionálů z řemeslnického cechu EKOMPLEX. Instalatéři a vodaři Liberec podotýkají, že pravidelná údržba povrchu vede k výraznému prodloužení životnosti baterie.

 

Výměna baterie

 

Instalatéři Liberec doporučují vodu se saponátem a naopak varují před čisticími prostředky s abrazivy a agresivními čisticími prostředky. Ty mohou povrch poškrábat i hlouběji poškodit.

 

Instalatér Liberec dodává, že opravu poškozené či zanesené vnitřní části baterie je lepší řešit s odborníkem.

 

Usazování vápence lze předejít použitím rohových ventilů se sítkem umístěných před baterií. Zároveň se snažte vybrat baterii, která má trysky z pružného materiálu, který zabraňuje usazování vodního kamene. Případných usazenin se zbavíte tak, že je z trysky odstraníte rukou nebo houbou. Na zatvrzelou vrstvu vápence zaručeně platí octový roztok a speciální čisticí prostředky.

Výměna baterie 

Na co si dát pozor?

Před nákupem nezapomeňte změřit rozteč přípojek (obvykle 100 nebo 150 mm). Problém nepředstavuje ani rozdílná rozteč – vyřešíte ji pomocí redukce.

 

Budete-li si baterii kupovat v kamenné prodejně, nechte si ji předvést a přesvědčte se, že balení obsahuje veškeré potřebné příslušenství. V případě vanové armatury jde o sprchovou hadici, hadici a držák (kloubový či odkládací). Každý typ baterie musí obsahovat krytky a redukce.

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe