Koupelny,
s odborníkem na koupání

Doporučujeme

Chcete si levně vylepšit vzhled vaší koupelny? Skvěle vám k tomu poslouží moderní tapety do koupelny, jež jsou odolné proti vodě, páře a vlhkému prostředí.

Půjčovna nářádí, zahradní techniky i mnoho dalšího – to je BOELS.

 
Sprchové kouty

Vybíráte sprchový kout? Zkuste sprchový test!

Vybíráte sprchový kout? Zkuste sprchový test!

Jak si vybíráte sprchu a sprchový kout? Většinou jsou odpovědi na tyto otázky jednoznačné a lidé uvádějí, že ten či onen sprchový kout se jim jednoduše "líbí". Pokud si ale chcete své budoucí sprchování opravdu užít, pak si vše dopředu vyzkoušejte. Někteří výrobci a prodejci již delší dobu nabízejí takzvané sprchové testy, které jsou simulátorem fungování vybíraného sprchového koutu a zejména jeho rozměrů. Jinými slovy: je to o komfortu a bezpečí. A to za to stojí.

Zmiňované sprchové testy jsou v podstatě velmi jednoduchým nástrojem na to, jak si vyzkoušet pohodlní a fungování sprchového koutu. A jak to funguje?

Vybíráte sprchový kout? Zkuste sprchový test!

Pokud uvažujte o sprchovém koutu, měli byste se řídit při jeho výběru nejen cenou a vzhledem, ale také jeho praktičností. A praktičností se zde míní v podstatě to samé, co pohodlnost.

situace: vstoupíte do sprchového koutu, uzavřete za sebou dvířka či zástěnu a začnete se sprchovat. To znamená, že budete provádět spoustu pohybů, budete se otáčet, zaklánět hlavu, budete se ohýbat a sklánět se do výšky pasu tak, abyste si např. namydlili dolní končetiny. Znamená to, že ve sprchovém koutě jenom nestojíte jako v uzavřené telefonní budce, ale pohybujete se a potřebujete mnohem více prostoru. Vaše sprchování by nemělo být stejné, jako nepříjemný pohyb ve svírají kazajce. Vybíráte sprchový kout? Zkuste sprchový test!


TIP:
podívejte se na video dole pod článkem. Je sice v němčině, ale obraz vám bude úplně stačit. Uvidíte, jak snadno lze při takovém testu přijít nato, jak velký by měl být právě ten váš sprchový kout.

Sprchový test ale odhalí v podstatě jen potřebné rozměry budoucího sprchového koutu. Pamatujte pak ale také na to, na co vás možná prodejci opomenou upozornit.

1. sebedokonaleji vybrané rozměry sprchového koutu ještě nezaručí plné pohodlí a uživatelský komfort.

TIP: zajímejte se o sprchovou hlavici a ptejte se na to, kolik poloh a druhů vodního proudu umí nabídnout. V každém lépe vybaveném koupelnovém studiu by vám měli být schopni alespoň nějaké sprchové hlavice předvést.

2. v koupelně a ve sprchovém koutě jste většinou nazí. Nechrání vás žádný oděv. Podlaha sprchového koutu (sprchová vanička) by rozhodně měla mít protiskluzovou úpravu. V opačném případě by se mohlo stát, že se vám podaří uklouznout a pokud máte prosklené stěny sprchového koutu, pak je neštěstí poměrně velmi blízko. A nebo se alespoň nepříjemně potlučete.

3. státní normy nedovolují prodávat jako součást koupelnového vybavení obyčejné tříštivé sklo a už vůbec ne jako materiál sprchového koutu. I tak je ale lépe se přesvědčit a položit prodejcům otázku, zdali mají nějaký certifikát dokládající netříštivou povahu použitého skla.

Zdroj: www.living.cz/koupelny/vybirate-sprchovy-kout-zkuste-sprchovy-test/2571

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe